K1 BELGESİ YERİNE KİRALIK OLARAK KULLANILAN L1 BELGESİ VE N2 BELGESİ

K1 BELGESİ YERİNE KİRALIK OLARAK KULLANILAN L1 VE N2 BELGESİ

Bilindiği üzere K1 belgesi sadece özmal kaydı yapılan bir belgedir. Kiralık araç kaydı K1 Belgesine yapılamamaktadır. Yük taşıma belgeleri içerisinde L1 Belgesi ve N2 Belgesine kiralık araç kaydı yapılabilmektedir. Öncelikle bu belgelerin içeriğini iyi araştırmak gerekmektedir.

Karayolları Taşıma yönetmeliğinde bu belgelerin ne anlam ifade ettiğine bakmak gerekir.

K1 Belgesi : Yurt İçi Ticari Eşya Taşıma Belgesi

L1 Belgesi : Yurt İçi Ticari Eşya Taşıma Belgesi

N2 Belgesi : Yurt İçi Nakliyat Ambar Taşımacılığı Belgesi

Aslında belgelerin amaçlarını okuduğumuzda aradaki farkı görebiliriz. K1 Belgesi alamayanların tercih etmesi gereken Belge normal şartlarda L1 Belgesi Olmalıdır. Bu belgelerin alınırken ödenen harç bedelleri de aslında aradaki farkı göstermektedir. Bazı firmalar nakliyatçıya N2 Belgesi olduğunu söylemeden kiralama işlemi yapmaktadır.

2019 yılı Belge Harç Bedelleri

K1 Belgesi : 12.373 tl

L1 Belgesi : 123.730 tl

N2 Belgesi : 24.746 tl

Harç bedellerinde de görüldüğü gibi aslında L1 Belgesi ile N2 Belgesi arasında dağlar kadar fark vardır. K1 Belgesi olmayan ve bu belgenin yerine kiralama çözümü arayan nakliyatçılar çalışacağı firmayı iyi araştırmalıdır. Sizler ambarcı değil Ticari yük taşıyıcılarısınız.

L1 Belgesi kullanan ve firma bünyesine kiralık araç alan firmalardan bir tanesi de Rakip Lojistik firmasıdır. Firma Ankara merkezli ve tüm Türkiye geneline hizmet vermektedir. Profesyonel müşteri temsilcileri ile hizmet veren Rakip Lojistik firmasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Yazımızın sonunda Rakip Lojistik iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Rakip Lojistik Türkiye’nin en güvenilir ve en büyük firmalarından bir tanesidir. Tüm Türkiye geneli referansı mevcuttur. Bir telefon ile işlemlerinizi 30 dakikada güvenle yaptırabilirsiniz. Peşin ödeme dışında müşterilerine kolaylık olması açısından senetsiz kefilsiz elden vade imkanı ve kredi kartına 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. K1 belgesi olmayanlar L1 belgesi fırsatından yararlanabilirler. Rakip Lojistik firmasının müşteri temsilcilerinden her türlü bilgiyi güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Rakip Lojistik İletişim Bilgileri

Adres : İlk yerleşim Mahallesi Asyamaç Sitesi 202/17 Batıkent Yenimahalle / Ankara

0312 385 94 80

0544 564 85 56

www.rakiplojistik.com

www.kiralikk1belgesi.com

www.kiralikl1belgesi.com

K1 Belgesi olmayanlar için Kiralık L1 Belgesi fırsatı için müşteri temsilcilerini arayınız.

admin

WhatsApp WhatsApp Canlı Destek